היי. במאמר זה אביא דוגמאות מומלצות ביותר להאזנה של קטעי סולו סקסופון מההיסטוריה הקצרה בשירי פופ וג'אז. ישנם עוד קטעי נגינה מפורסמים בסקסופון אך קיבצתי את המומלצים ביותר לטעמי כאחד שהסקסופון הוא חייו ואהבתו הגדולה.

בשיר just the way you are של בילי ג'ואל נשמעים קטעי קישור וסולו אגדי בסקסופון אלט המנוגנים ע"י פיל וודס נגן ג'אז נפלא שגויס לנגן בשיר ע"י בילי ג'ואל.

בשירם Your Latest Trik של חברי להקת Dire Straits גייסו החברים את אחד מגדולי אמני הג'אז הלו הוא מייקל ברקר נגן סקסופון טנור אגדי. מייקל כתב וביצע את הסולו ובהמשך גלגוליו הוא בוצע ע"י נגן הסקסופון כריס וויט שהרבה להופיע עם הלהקה.

בשירו של סטינג Englishman In New York אנו זוכים לשמוע את נגינתו הנפלאה של אומן הג'אז ברנפורד מרסליס נגן סקסופון טנור וסופרן אשר מלווה את השיר בקטעי קישור ונותן סולו בלתי נשכח במהלך השיר.

כעט אציין את שתי היצירות המפורסמות ביותר אשר קשורות לסקסופון ואין כמעט ילד שלא מכירן ומשייכן לסקסופון. האחת היא כמובן יצירתו של המלחין האיטלקי הנרי מנצ'יני הפנתר הוורוד והשנייה היא Take Five של נגן סקסופון האלט ואומן הג'אז פול דזמונד. בפנתר הוורוד אנו שומעים את הנעימה המפורסמת מבוצעת בכלי סקסופון בריטון בעל הקול העמוק וב Take Five אנו שומעים את סקסופון האלט.

בשיר Just The Two Of Us שלמען הגילוי הנאות גדלתי עליו מפליא נגן הסקסופון אלט וטנור Grover Washington Jr בנגינתו ומעניק לנו את אחד מהסוליים הגדולים בכל הזמנים.

לאחר שהצגתי לכם יצירות שבהם לוקחים חלק גדולי נגני  סקסופון הג'אז והפנק הגיעה השעה להציג להיטים מז'אנר הפופ והרוק שנוגנו בהם קטעי סולו סקסופון בלתי נשכחים שחלקם מזוהים עם השיר באופן אבסולוטי.

בשיר Who Can It Be Now של להקת Men At Work  נותן נגן סקסופון הטנור Greg Ham קטע סולו בלתי נשכח בפתיחה.

השיר Money של להקת פינק פלויד האגדית מאופיין בסולו סקסופון טנור המשופע באפקט הגרולינג (צרידות) לכל אורכו אשר מנוגן ע"י נגן הסקסופון של ההרכב  דיק פארי.

סולו מפורסם נוסף הוא של נגן הסקסופון John Helliwell  בשיר The Logical Song של להקת Supertrump.

לא פחות גדול מקודמו במאמר אציין את הסולו הבלתי נשכך של נגן הסקסופון Junior Walker בשיר Urgent של להקת Foriner.

לסיום בחרתי להביא לכם שני סולויים/פתיחות של שירים בלתי נשכחים האחד Careless Wiisper של ג'ורג' מייקל סולן להקת Wham בביצוע נגן הסקסופון סטיו גרגורי והשני הוא Baker Street של Gerry Rafferty שהנגן  סקסופון הוא רפאל רייבנסקרופט.

 

קטעי סולו סקסופון 

 

מפורסמים ומרגשים

מאמרים נוספים